Krwawienie z nosa

Krwawienie z nosa. Jest cały szereg prostych środków służących do zatamowania krwawienia z nosa. Często wystarczy, żeby dziecko przez kilka minut spokojnie posiedziało. Żeby mały nie połykał za dużo krwi, można go posadzić z głową wysuniętą do przodu, a gdy leży, obrócić głowę na bok, tak żeby nos był skierowany lekko do dołu. Trzeba powstrzymać malca od wydmuchiwania nosa, uciskania go bądź wycierania chusteczką. Delikatne trzymanie chusteczki wokół nozdrzy, żeby ściekała w nią krew, jest w porządku, ale każde poruszanie nosa sprzyja utrzymywaniu się krwawienia.
Zimny okład przyłożony w jakiekolwiek miejsce głowy zwęża naczynia krwionośne i pomaga w zatamowaniu krwawienia. Można przyłożyć coś zimnego z tyłu na szyję, na czoło lub na górną wargę. Wystarczy zmoczona w zimnej wodzie i wyciśnięta szmatka, woreczek z lodem lub zimna butelka z lodówki.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele informacji dotyczących relacji w rodzinie i zachowań dzieci.Wpisy które zamieszczam no blogu pochodzą z mojego doświadczenia z własnymi dziećmi. Mam nadzieję, że forma tego serwisu przypadnie Ci do gustu i zostaniesz ze mną na dłużej.